Ferie W wiosce pod skałą już za nami

Bolęcin

12.03.2015

ferie zajazd

Ferie zimowe zorganizowane przez Zespół Wioski pod Skałą dobiegły końca. Dwa tygodnie upłynęły na wesołej i twórczej zabawie. W Domku Zabaw, jak dzieci nazwały Zajazd Rowerowy zrobiło się cicho i …pusto. Tylko kolorowe prace wykonane w czasie warsztatów i zajęć plastycznych przypominają o niedawnej obecności małych artystów.
Bezinteresowna akcja osób zaangażowanych w przygotowanie ferii pokazała, że istnieje ogromna potrzeba podejmowania tego typu działań w naszej wsi. A jest to proste – wystarczy pomysł , chęć dzielenia się własną pasją i wiedzą oraz motywacja do działania. We własnym zakresie i za własne pieniądze przygotowaliśmy materiały do zajęć i warsztatów, z domów zostały przyniesione prywatne zabawki oraz wszelakiego rodzaju gry planszowe i dydaktyczne. Dzięki temu powstało wyjątkowe miejsce, które podczas ferii odwiedziło ponad 40 dzieci.
Zabawy, zajęcia , warsztaty , gry i konkursy prowadziły : Danuta Rożnawska, Barbara Gębczyńska, Marta Dziadowiec, Paulina Jurczyk, Beata Dulowska, Monika Bogusz, Agnieszka Mendela, Maria Dzidek, Monika Witek oraz Marian Witek
Organizacja ferii dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym była dla nas prawdziwym sprawdzianem pracy w zespole. I myślę że nam się udało! Świadczą o tym życzliwe słowa, liczne pochwały i gratulacje kierowane pod naszym adresem przez rodziców i opiekunów . Dlatego też nie bylibyśmy sobą , gdyby nie powstał pomysł na kolejną inicjatywę pod hasłem „Obudź kulturę w Bolęcinie” . Inicjatywę , która będzie również skierowana do najmłodszych mieszkańców wsi .


A teraz czas na podziękowania, dla tych wszystkich, którzy otwierając drzwi do Zajazdu otwierali również swoje serca.
DZIĘKUJEMY
– wszystkim rodzicom i opiekunom za wspaniałe ciasta i słodycze, upieczone specjalnie dla dzieci
– pani Annie Nalepie – Jaśko za ufundowanie wieszaków na ubrania
– pani Marii Kuśmirek za przekazanie nagród do zabaw i konkursów
– pani Dorocie Orzechowskiej za malowanie twarzy podczas zabawy
– panu Sołtysowi Franciszkowi Barnasiowi za wcielenie się w postać Strażnika Skały i wizytę u dzieci
– panu Mariuszowi Witkowi za nieodpłatne użyczenie lokalu
– panu Robertowi Wall za wykonanie pięknych zdjęć
– firmom Jumat i Rinox za ufundowanie poczęstunku na zabawę
– firmie Fabryka Reklamy za przygotowanie plakatów

w imieniu Zespołu Wioski pod Skałą
koordynatorka Agnieszka Mendela

Galeria Zdjęć:

SAMSUNG CAMERA PICTURES